Milí kamarádi,

také v listopadu nás čekalo několik akcí, které nám zpestřily školkové dny.

Tentokrát jsme si během projektového dne zahráli na konstruktéry. Povídali jsme si o dopravních prostředcích a také se pokoušeli stavět velkou věž ze špejli.

Určitě už víte, že v listopadu u nás nesmí chybět tradiční svatomartinský průvod. Jako vždy jsme rodičům zatančili a zazpívali. Na zahradě jsme splnili úkoly, které pro nás svatý Martin připravil. Pak jsme vyrazili na lampionový průvod. Cestu vyznačil také svatý Martin a to rozsvícenými lucerničkami. Dorazili jsme zpět ke školce a představte si, i tentokrát to Martin se svým běloušem stihl a dovezl nám odměny.

S příchodem zimy se začínáme chystat na naše oblíbené svátky vánoční. Abychom se o nastávajícím adventu dozvěděli co nejvíce, vypravili jsme se do Vánoční stodoly v Bukové u Příbramě. Zde jsme si nejprve vyrobili dáreček pro rodiče a pak nás vzal anděl na zajímavou návštěvu. Společně jsme prošli kolem pekelné brány, kde jsme potkali jednoho čerta. Ten nakonec musel uznat, že nikdo z nás do pekla nepatří a tak pekelná brána zůstala zavřená a my mohli projít tou nebeskou. V nebi nám anděl ukázal také Ježíškovu dílnu, kde pilní skřítci chystají dárky pro hodné děti. Z nebe jsme se nakonec dostali až k Betlému, kde se narodil Ježíšek.