červen

Naši milí kamarádi,

je to již tradice, že v červnu se toho u nás ve školce děje nejvíc. Den dětí byl jako vždy ve znamení karnevalového řádění. Tentokrát bylo horko, tak jsme si užili soutěže a vodní hrátky na zahrádce.

Ti nejstarší a nejodvážnější si vyzkoušeli přenocování ve školce. Tentokrát se školka proměnila v přímořský přístav, odkud naši námořníci a lovci perel vyrazili na moře. Každý své plachetnici popřál štěstí na cestu a pak už nás čekala bohatá hostina a pyžamová party.

S našimi předškoláky jsme se rozloučili na zahradní slavnosti. Letos nás trochu pozlobilo počasí, jen tak tak jsme dozpívali poslední písničku a přihnal se vítr a déšť. Pasování jsme tedy už museli zvládnout ve třídě, na jeho kráse to však nic neubralo. Všichni naši předškoláci jsou připraveni na velký krok do základní školy.

Čekání na prázdniny nám pak zpříjemnily následující návštěvy:

- návštěva policejních potápěčů - to bylo opravdu něco. Na náves k rybníku přijelo velké policejní auto. Pan potápěč nám ukázal veškeré jejich vybavení a představte si, že při svém ponoru v rybníku našel dokonce poklad. No sami jsme tomu nemohli uvěřit, ale opravdu tam byla bedna plná bonbónů. Na závěr jsme si prohlédli, co všechno v tom velkém autě vozí a dovolili nám zapnout policejní houkačku.

- hudební pořad J. Bílého Jak se dělá písnička - zábavné písničky o hudebních nástrojích jsme si mohli zazpívat společně a na závěr jsme utvořili jednu velkou kapelu.

- návštěva ze společnosti Beluška s programem Šifra mistra Brailla - díky tomuto programu jsme se seznámili s životem slabozrakých a nevidomých. Vyzkoušeli jsme si chůzi se slepeckou holí, brýle, které simulují různé vady zraku, aj. Paní, která nám o svém životě povídala, s sebou měla asistenčního pejska, kterého jsme si mohli pohladit.

Byl to krásný školní rok a my už se těšíme na ten další. Užijte si pohodové léto a v září pro vás chytáme oslavu. Bude tomu již deset let, co se otevřely brány naší školky.

Nashledanou!