květen

Naši milí školkoví kamarádi,

v měsíci květnu jsme toho ve školce opět mnoho zajímavého zažili a prožili. Máme za sebou hned dva výlety autobusem.

Ten první výlet byl do našeho hlavního města, kde jsme navštívili Národní zemědělské muzeum. Musíme vám říct, že tam mají tolik zajímavých věcí, že by nám nestačil snad ani celý den, abychom to všechno stihli projít. To nejzajímavější jsme ovšem stihli - vystoupali jsme až na střechu muzea, kde dokonce chovají včelky, a mohli jsme se pokochat krásným výhledem na Prahu. S panem lektorem jsme si prošli expozici o zpracování obalů. Dozvěděli jsme něco o ekologii a významu třídění odpadu. Nakoukli jsme do expozice o rybářství a také na výstavu dobových zemědělských strojů. Jako třešnička na dortu na nás čekal starodávný kolotoč na dvoře muzea. Cesta tam i zpět utekla jak voda a na oběd jsme byli zpět ve školce.

O významu třídění odpadu jsme se něco dozvěděli i při našem druhém výletě autobusem. Tentokrát jsme jeli do Hořovic. V klubu Labe jsme shlédli pohádku O Bálince, dobrém štěněti.

Na závěr měsíce náš čekalo ještě jedno divadelní představení. Tentokrát za námi přijelo do školky naše oblíbené divadlo KRAB. Viděli jsme moc hezkou pohádku s písničkami Žabák Žak a rak Jak.

Během měsíce jsme si ve školce povídali o světě exotických zvířat a také o životě hmyzu. Teď už nás však čekají oslavy Mezinárodního dne dětí a hlavně příprava na rozloučení s předškoláky.