leden

Ahoj kamarádi!

Máme za sebou první měsíc roku 2024. A jaký byl leden u nás ve školce?

Nejprve jsme navštívili tři krále, ty, kteří přinesli Ježíškovi cenné dary. Spolu s nimi jsme si připomněli, jaké byly naše vánoční svátky.

A protože je leden zimní měsíc, naše další cesta vedla za polární kruh. Seznámili jsme se s životem eskymáků i se zvířaty, která umí v takové nehostinné krajině přežít. A dokonce už víme, proč se tučňáci nebojí ledních medvědů. Navštívilo nás sférické kino a společně se zvířátky z pohádky Polaris jsme cestovali z jižního pólu na ten severní - nebo naopak?

A když už jsme té zimě přivykli, vypravili jsme se do hor, trochu si zasportovat. Někomu by se to mohlo zdát nemožné, ale v naší školce zvládneme hrát hokej, krasobruslit, lyžovat, koulovat se a dokonce i závodit v biatlonu. Prostě trénujeme naši fyzičku, co to jenom jde.

Čeká nás únor a s ním Masopust, tak za měsíc zase nahledanou.