březen

Zdravíme všechny naše věrné čtenáře,

chcete vědět, jak jsme se ve školce měli v březnu?

Kvapem se blíží zápisy do základní školy a tak mají naši předškoláci co dělat s přípravou. Aby věděli, co je čeká, vyrazili s paní učitelkou Věrkou do první třídy ve škole v Žebráku. Potkali tam několik našich bývalých spolužáků ze školky, podívali se, jak to ve škole vypadá. Nejvíce je ale zajímalo, jak vypadá vyučovací hodina a co všechno školáci dělají, něco si i sami vyzkoušeli. Plni dojmů pak navštívili ještě knihovnu, kde jim milá paní knihovnice připravila zajímavé povídání a hlavně si mohl každý prohlédnout knihy, které ho zajímají. Všichni se z výletu vraceli nadšení a natěšení.

Jaro se letos přihlásilo o slovo brzy a my jsme za to rádi, protože také velikonoční svátky jsme letos slavili již v březnu. Do školky za námi přijela paní s výukovým velikonočním programem, ve kterém jsme se seznámili s velikonočními zvyky a tradicemi. Některé pro nás byly zcela nové, jiné už dobře známe. Tvořili jsme s vrbových proutků a plsti.

No a díky teplému počasí jsme se mohli po zimní přestávce vydat na delší výlety do naší okolní přírody.

A teď doufáme, že nám počasí bude přát a budeme moci trávit více času na naší oblíbené zahrádce.